Kobiece poradniki psychologiczne

Psychologia to niebywale skomplikowana dziedzina, którą nie każdy z nas jest w stanie do końca zrozumieć. Wszystko wydaje się nam takie skomplikowane. Tylko, że to właśnie psychologia, poznanie jej tajemnic pozwoli nam być szczęśliwym – chociaż nie do końca można to uwierzyć. Jeżeli panie chciałyby być szczęśliwe (a na pewno tak jest1), może powinny poszukać ciekawych podpowiedzi w książkach psychologicznych – w poradnikach. Jest kilka ciekawych pozycji, a wśród nich “Luz. I tak nie będę idealna” Tatiany Mindewicz-Pułacz i “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” Natalii De Barbaro (https://www.taniaksiazka.pl/czula-przewodniczka-kobieca-droga-do-siebie-natalia-de-barbaro-p-1487545.html).

“Luz. I tak nie będę idealna”

Czy można być idealnym człowiekiem? Czy bycie idealnym człowiekiem sprawi, że będzie można mówić o szczęściu? Oczywiście, że nie. Tak, jest wiele takich osób, które to dosłownie stają na głowie, aby stać się idealnymi. Tylko, że nie można zapomnieć o tym, iż każdy z nas ma nieco inne pojęcie tego idealizmu. Zamiast tego lepiej być po prostu sobą. Nawet, jeżeli ktoś nas krytykuje, lepiej pokochać swoje wady. Z takimi minusami własnej osobowości można jak najbardziej nauczyć się żyć. Jeżeli to się uda, to człowiek będzie jak najbardziej na dobrej drodze do tego, aby być szczęśliwym. Po co mamy zaspokajać czyjeś żądania, skoro nikt inny nie przeżyje naszego życia za nas. Dosłownie – nikt nie będzie za nas żył. Mówiąc dosłownie – niech inni przejmują się sobą, a my będziemy robić to, co nam się podoba. Tak, krytyki zawsze można wysłuchać, ponieważ może się okazać, że tkwi w niej ziarnko prawdy. Przy czym nie zawsze trzeba odbierać jej tak dosłownie. I tak nigdy nikt nie będzie idealny.

“Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”

Czas na to, aby zacząć żyć tak, jak nam się to podoba. Czas na to, aby spełniać swoje marzenia. Tak, inne osoby są ważne w naszym życiu, ale czy należy im się stu procentowe poświęcenie kobiety? Oczywiście, że nie. Jeżeli cokolwiek się kobiecie nie podoba, to jak najbardziej ma ona prawo do tego, aby wszystkich o tym poinformować! Tak, warto o tym mówić głośno, ponieważ jest wiele takich kobiet, które nawet nie wiedzą tego, że nawet nie żyją własnym życiem. Może ciężko to zrozumieć, ale tak naprawdę jest. Czas na to, aby przystanąć i pomyśleć o tym, co tak naprawdę jest nie tak z naszym życiem. Dopóki jest jeszcze czas, można zawrócić. Można zrobić krok w tył, dzięki czemu wszystko będzie można rozpocząć jeszcze raz. W końcu każdej kobiecie uda się spełnić swoje najbardziej skryte marzenia.